Arbuz
Na zajęciach plastycznych dzieci wykonywały pracę przedstawiającą kawałek arbuza. Do jej wykonania potrzebowały papierowych talerzyków i farb. Arbuzy wyszły pięknie i smacznie. Pracę można podziwiać na wystawie w szatni żłobkowej.
Na zajęciach plastycznych dzieci wykonywały pracę przedstawiającą kawałek arbuza. Do jej wykonania potrzebowały papierowych talerzyków i farb. Arbuzy wyszły pięknie i smacznie. Pracę można podziwiać na wystawie w szatni żłobkowej.
Klamerki lub spinacze to domowe sprzęty które idealnie nadają się do zabawy dla dzieci. Dzięki nim dzieci ćwiczą chwyt pęsetkowy, wzmacniają mięśnie nadgarstka. Zabawa polega na przyczepieniu klamerki według wzoru w odpowiednim miejscu.
Koniec roku szkolnego to czas podsumowań, podziękowań za ciężką pracę. Nasi uczniowie bardzo chętnie brali udział w tegorocznych konkursach powiatowych, a 4 czerwca na Gali Laureatów w Auli ZSP im. A. Mickiewicza odebrali dyplomy, nagrody i statuetki zwycięzców.
Dnia 29 maja, w Pisarzowicach, odbył się drużynowy Finał Powiatowy w Trójboju Lekkoatletycznym klas III i IV (dziewcząt i chłopców) – w ramach Igrzysk Dzieci. Uczestnicy zawodów rywalizowali w następujących konkurencjach: w rzucie piłeczką palantową, biegu na 60 m oraz skoku w dal. Bardzo dobre występy zanotowali nasi uczniowie, zajmując 3. miejsce wśród klas trzecich i 1. miejsce wśród klas czwartych. Natomiast indywidualnie najlepszą zawodniczką klas IV została Vanessa Grześków (z 4b), a wśród chłopców – III miejsce zajął Mateusz Balicki (także z 4b). Zespół czwartaków, zajmując I miejsce, awansował do zawodów strefy jeleniogórskiej, które odbędą się 12 czerwca również w Pisarzowicach.
Dnia 4 czerwca minęło dokładnie 35 lat od pierwszych, częściowo wolnych wyborów parlamentarnych po II wojnie światowej w Polsce. Ich skutkiem były wielkie przemiany ustrojowe. Stały się też jednym z symboli upadku komunizmu w Europie Środkowej. Przy okazji rocznicy tych wydarzeń w naszej szkole, 31 maja zorganizowaliśmy wystawę pt. „Artefakty z dzieciństwa Dziadków w PRL”. Dzięki niej uczniowie kl. I-VIII mogli dowiedzieć się i zobaczyć na własne oczy, czym był, m.in. syfon, kaseta magnetofonowa, kronika klasowa czy koń na biegunach. Te i inne przedmioty wzbudziły duże zainteresowanie wśród naszej młodzieży. Ponadto wywołały piękne wspomnienia wśród nauczycieli SP1.
W poniedziałek 27 maja 2024 r. odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze uczniów z SP4 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece im. M. Konopnickiej w Lubaniu.
Praca plastyczna – słońce palcem malowane. Takie zajęcia mają na celu rozwijanie wyobraźni twórczej, aktywności oraz zadowolenia dziecka i satysfakcji z wykonanej pracy.
Zabawa takimi drucikami jest bardzo dobrym ćwiczeniem małej motoryki, dzieci wzmacniają pracę palców i mięśni rąk, a dodatkowo ćwiczą pomysłowość.
Dnia 21 maja uczniowie klasy 2a mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez Lubańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Było to nie tylko pouczające, ale również pełne radości i zabawy wydarzenie, które z pewnością zostanie w pamięci dzieci na długo. Warsztaty były nagrodą za udział oraz zdobycie tytułu laureata w konkursie plastycznym „Dbamy o zasoby wody”. Klasa 2a wykazała się zaangażowaniem i kreatywnością, co zostało docenione przez organizatorów konkursu. Dzieci uczestniczyły w grach, zabawach tematycznych, a także bawiły się przy muzyce z Kropelką Wody- maskotką warsztatów.
23 maja klasa 2a i 2c wraz z opiekunami, miały okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu- XXX Regionalnym Przeglądzie Piosenki „Nieprzetartego Szlaku i Zespołów Artystycznych Szkół Specjalnych. Przegląd odbył się w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu, a jego organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Lubaniu. Uczestnicy przeglądu zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne, taneczne i teatralne. Każdy występ był nagradzany gromkimi brawami, co dodawało występującym odwagi i pewności siebie. Jubileuszowa edycja tego wydarzenia potwierdziła, jak ważne są takie inicjatywy, promujące integrację, twórczość i radość wspólnego spędzania czasu. Dla uczniów klas 2a i 2c była to niezapomniana lekcja tolerancji, współpracy i wrażliwości na potrzeby innych.