Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowane przez uczniów pod opieka nauczycieli. Nie było inaczej i w tym roku: 19.12.2013 o godz. 17.00 na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się Pani Dyrektor J. Szkudlarek i Pani Wicedyrektor A. Nnoli, nauczyciele i rodzice.
19 XII grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w warsztatach bożonarodzeniowych zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski - dekorowaliśmy pierniczki i wykonywaliśmy kartki oraz stroiki świąteczne.
W 2009 roku narodziła się idea… idea świątecznej pomocy. Pamiętamy dzień, w którym dotarłyśmy do informacji o ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Pełne obaw o powodzenie naszej misji wybrałyśmy rodzinę, do której miały trafić nasze prezenty – była to samotna matka z dziewiątką dzieci, której mąż zmarł kilka miesięcy wcześniej. W grudniu 2009r. przeprowadziłyśmy zbiórkę darów, w której wzięli udział uczniowie i ich rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły.
11 grudnia 2013 r. uczniowie uczęszczający na zajęcia koło historyczno-europejskiego oraz dziennikarskiego gościli pana Tomasza Bernackiego – naczelnika wydziału Ochrony Środowiska i Zagospodarowania Przestrzennego Miasta.
10 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W związku z tym wydarzeniem uczestnicy koła historyczno – europejskiego przygotowali okolicznościową wystawę.
Grudzień to szczególny miesiąc, czas podsumowań i refleksji. W mikołajkowy poranek przedstawiciele naszego Samorządu Uczniowskiego w raz z opiekunką udały się do ZGiUK Lubań, gdzie na ręce Dyrektora ds. Ekonomicznych Pani Edyty Dziechciarz założyły podziękowania za okazaną pomoc.
Życie jest pełne niespodzianek. Wychodząc na ulice miasta, dnia 8 listopada, nie sądziliśmy, że będziemy mieli okazję spotkać dziennikarza z gazety „Legnicki Gość Niedzielny”.
8 listopada stał się w naszej szkole dniem barw narodowych. Młodzi patrioci wyróżniali się strojem, do którego przyczepione były tasiemki lub kotyliony podkreślające naszą polskość.
Naszą opowieść można by zacząć od słów: dawno, dawno temu… Na tak, tylko gdzie? A więc w krajach europejskich jeszcze całkiem niedawno temu. W Polsce obchodzono zwyczaj DZIADÓW. Wywodził się on z tradycji przedchrześcijańskiej, zaś jego celem było nawiązanie kontaktu z duszami zmarłych i pozyskanie ich przychylności. Dzisiaj odpowiednikiem dziadów są ZADUSZKI.